17.8.2016

Jolana Dočkalová

Neformálnímu vzdělávání a práci s mládeží se věnuje od roku 2002, kdy v České národní agentuře Mládež koordinovala Evropskou dobrovolnou službu a konzultovala projektové záměry. Od roku

2005 jako koordinátorka vzdělávacích aktivit vedla mezinárodní školicí strategii v programu Mládež a koordinovala síť školitelů. Současně se ve školitelské roli věnovala tématům jako jsou neformálnímu vzdělávání, interkulturnímu učení, výchově k lidský právům, řešení konfliktů, koučování,školení školitelů, vzdělávání pracovníků s mládeží, aj. V letech 2008 – 13 spolupracovala s týmem České národní agentury Mládež v roli interního kouče, a také stála u zrodu národní sítě koučů podporující nové mládežnických projekty Mládeže v akcii.

Od roku 2013 se věnuje metodologii neformálního vzdělávání, jako odborná konzultantka spolupracovala roce 2014 na projektu K2 – Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání  při Národním institutu dalšího vzdělávání. Od roku 2015 spolupracuje s Odborem mládež Domu zahraniční spolupráce. Několikrát ročně školí kurz Úvod do koučování v pedagogické praxi, který je akreditován MŠMT.

Mimo práci ráda sleduje nové vzdělávací trendy, fandí Scioškole, kterou navštěvují její 2 synové, a užívá si rodičovskou dovolenou s dcerou. Miluje pohyb v přírodě – toulky po horách, jízdy na běžkách či na kole, a někdy dojde i na běh.