Marker do škol

O školení

Minulý školní rok byl jak pro nás tak i pro pedagogy díky krizi výzvou. Pokud Vás to i přes obtíže povzbudilo k tomu objevovat další přístupy a cesty jak pracovat se žáky ve třídě jinak, tak jste tu správně.

Zveme Vás na česko-slovenské vzdělávání s názvem Marker do škol. Nabízíme Vám jiný přístup tzv. neformálního vzdělávání. Dlouhodobý kurz je vytvořený specificky pro pedagogy a věnuje se tomu, jak využívat neformální vzdělávání ve školství a prostředí třídy.

Témata školení

Koncept
kompetencí

Jak využívat koncept kompetencí jako kombinaci znalostí, dovedností a postojů a jak je rozvíjet.

Stanovování
vzdělávacích cílů

Jak užitečně používat adaptovanou Bloomovu taxonomii na jasné pojmenování vzdělávacích cílů.

Různorodost
výuky

Jak udělat výuku pestřejší a prohloubit tak učení.

Skupinová
dynamika

Jak pracovat se skupinou a skupinovou dynamikou jako nástrojem na podporu učení se skupiny i jednotlivců.

Metody a techniky
neformálního vzdělávání

Jak do výuky zařadit různé aktivity a využít reflexi k podpoře učení

Učit se
učit

Jak pomáhat žákům učit se.

Pilíře školení

ucastnicka skolenia Marker

Dlouhodobý koncept

Marker je komplexní školení, které se neformálnímu vzdělávání věnuje opravdu do hloubky. Pokrývá množství témat, která na sebe logicky navazují. Každé téma samo o sobě potřebuje svůj čas a vyzkoušení v praxi, aby se usadilo, což je díky dlouhodobosti školení možné. Délka školení podporuje i možnost hlubších změn ve vaší práci na vícero úrovních. 

ucastnici a ucastnicky skolenia Marker

Atmosféra podpory

Účastníky a účastnice na Marker vybíráme pečlivě. Je pro nás důležité, aby se na školení sešla pestrá skupina lidí. Díky tomu je i skupina samotná zdrojem velké vzájemné inspirace a podpory. Celým procesem vás bude provázet tým zkušených školitelů a školitelek, který se bude snažit vám předat co nejvíce ze svých dlouholetých zkušeností, vytvářet prostor pro vaše vzájemné sdílení a zároveň vám nabízet i individuální podporu.

skusanie situacnej analyzy na skoleni Marker

Na zkušené
v praxi

Důležitým prvkem Markeru je, že to, co se naučíte, budete i prakticky zkoušet. Ať už přímo na školeních nebo v mezifázích ve vlastní praxi. Během školení získáte zkušenosti na vlastní kůži, budete zkoumat některá témata, zažijete různé aktivity. Budete také reflektovat, co a jak děláte v praxi. Mezi školeními pak budete převádět svoje zkušenosti do vlastní práce a tímto způsobem si budete ověřovat, co, jak a proč chcete ve své práci měnit.

ucastnici a ucastnicky skolenia Marker

Osobní
investice

Zodpovědnost za to, co se během školení naučíte, leží jak na našich tak i na vašich bedrech. Marker je školení, které se bez vlastního příspění, zapojení se do procesu a vašeho nasazení neobejde. Je třeba s tím počítat.

Program a termíny

0
měsíců

Vzdělávání bude probíhat během 4 školení. První a poslední školení bude v česko-slovenské skupině. Druhé a třetí školení bude samostatné v Čechách a na Slovensku.

1.fáze

19.-22.8.
2021

2.fáze

8.-10.10.
2021

3.fáze

7.-9.1.
2022

4.fáze

18.-20.3.
2022

Tým školení Marker

skolitelka Monika Novosadova
Monika Novosádová
Školitelka
skolitelka Lucie Prisovska
Lucie Příšovská
Školitelka
skolitelka Jolana Dockalova
Jolana Dočkalová
Školitelka
skolitelka Tereza Rajnosek
Tereza Rajnošek
Školitelka
Tomáš Pešek
Školitel
skolitelka Alena Tomanova
Alena Tomanová
Školitelka

Přihláška a praktické záležitosti

Školení je zamýšleno pro pedagogy a pedagožky na druhém stupni ZŠ a SŠ. Na školení se mohou přihlásit i dva pedagogové/pedagožky z jedné školy. Celkový počet plánujeme na 12 českých a 12 slovenských účastníků.

Školení je dotované z programu Erasmus+ Mládež. Díky tomu je účastnický poplatek za celé školení 2 700 Kč (je v něm započítána i cena tištěného Slabikáře neformálního vzdělávání). Strava, ubytování a cestovní náklady jsou hrazené.  Reální cena školení bez grantové podpory je 46 000 Kč/osoba. 

Přihlašování

Přihlašování je aktuálně uzavřené. Můžete nám ale na sebe nechat kontakt a my se vám ozveme, až budeme otevírat další cyklus školení.